Vidím to černě

17. května 2016 v 9:36 | Šťastná Vanda
Aneb jak i šťastné Vandy mohou mít černé dny...A tak to je. Musím říct, že ačkoliv jsem pozitivní téměř každý den, i mě se mezi všechny ty dny a týdny občas zatoulá takový ten protivný zubatý šotek, který se snaží všelijak a neplánovaně zkazit mi den. Znáte ho? Určitě důvěrně, je to ten hajzlík, který se vám snaží od rána zkazit náladu, chytit vás do sítě pochybností a sebekritiky a třeba ukopnutého palce, většinou přivolá i šedivé studené počasí, a začaruje zrcadlo, takže vypadáte opravdu jako blb. Sabotuje veškerou snahu cítit se lépe. No, je to zkrátka dacan. Jak to tak bývá, i na něj ale přece musí být nějaké finty. A jsou. Proto se s vámi podělím o pár bojových taktik, které se snažím stále vylepšovat, protože tihle hajzlíci se stejně jako my snaží zlepšit.

Krok první:

Zasmějte se sami sobě. Není nic lepšího než den blbec převrátit na kopec srandy. Ono co je taky vtipnější, než my, nabučení na pidihajzlíka den blbec, s obličejem nateklým zoufalstvím, kterým se jako naschvál nic nedaří, protože si to ještě přivoláváme, jak nemáme někdy sílu nahodit zákon přitažlivosti a odvrátit hrozící sérii katastrof. Proto se směju, protože je to vážně tragédie, a protože čím víc se budete smát, tím víc to funguje na šotka jako lechtání, a musí se uculovat s vámi, a minimálně ho pořádně oslabíte.

Krok druhý:

Klidně si dovolte vypadat jako zoufalec. Make-up a pěkný outfit a hezké vlasy můžou taky dostat někdy dovolenou, nemyslíte? Proto si den udělám příjemný a pohodový, klidně bez řasenky, s bad hair only, v černém nudném hábitu jako šedá myš, zato se cítím pohodlně, ve velkých keckách jako kocour v botách pěkně s teplem od noh, a tak si v kanclu budu popíjet čaj, protože i pozitivní lidé musejí dát jednou za čas pozitivitě volno!

Krok třetí:

Zatočte se sebekritikou! Taky si v tyhle ty dny říkáte, že to a tamto nezvládnete? Že jste hrozní a proč sakra nejde být pozitivní, když to jinak jde stále? Co je to zatraceně za depku? Nevadí, hravě si poradím. Moje malé know-how je tááák jednoduché a přitom tak užitečné. Bad mood? No a?! Nejlepší je tajný komiksový film. Představím si sama sebe jak si pěkně sebevědomě kráčím, a kolem na mě útočí třesky plesky samé blesky a řachy jako třeba blbá nálada, negativní zprávy, protivní lidé, a jiné nepříjemnosti a já je všechny odboxuju pryč. Škoda že neumím točit videoklipy, minimálně byste se zasmáli se mnou.

Krok čtvrtý:

Dobré jídlo. Nevím jak vy, ale mně náladu vždy spraví něco dobrého. Oslaďte nebo oslaňte si život!

Krok pátý:

Motivační videa nebo knihy. Zabere vždycky. Poslední a nejvíc účinná zbraň. Šotek je už téměř u konce, u posledního výdechu, tímhle ho naprosto dorazíte i vy. Stačí se ponořit do toho, jak pěkně to jde, necháte se trošku nakopnout, díky tomu dostanete poslední chybějící dílek síly, abyste toho malého hnusouna dostali, a taky dostanete. Vítejte opět a zase v super sluníčkovém dni ♥

No, na závěr mám svůj skvělý krok číslo šest, a ten je, že povzbudím někoho jiného. Třeba právě vás...všechno jde líp společně. A tak se nedejte, pořádně mu to nandejte a zasmějte se trochu. Není to tak vážné, aby vám to pokazilo celý den. Většinou se ukáže, že vlastně ani o nic vážného nejde. Mějte se rádi, a mějte rádi i toho šotka, který vám aspoň jednou za čas ukáže, jak dobře se umíte prát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 17. května 2016 v 12:16 | Reagovat

hezky napsáno !! :-) ;-)

2 BenyG BenyG | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:15 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama