Startovací čára

6. července 2014 v 16:36 | Šťastná Vanda
Jak to tak v životě bývá, cesta časem nám přináší veselé dny, špatné dny, dobré momenty i ty zlé. Kolik z nás si ale uvědomí, že za svůj život sami neseme zodpovědnost a vše co se kolem nás děje není nic, co bychom sami nechtěli? Dokud jsem to netušila, byla jsem smutná holka, které se nedařilo. Až jednou mi nějaká milá náhoda přinesla nějaký milý motivační film o pozitivní energii. Tehdy jsem se měla tak špatně, že to nemohlo nic zkazit. Nebylo vůbec od věci dát si brko, koukat na nějaký ten nesmysl a dát si nějakou ďobku. V tu chvíli mě ani nenapadlo, do jaké míry mi to obrátí život vzhůru nohama. Je zbytečné tady popisovat, proč a jak špatně jsem se měla. Radši bych vám ukázala, co nastalo po zhlédnutí. Nechci film ani jmenovat, je to zbytečné, najde se pořád všude spousta skeptiků, kteří brblají něco o tom, že pozitivní lidé jsou pomalu už něco jako sekta, a popravdě, je mi těch bručů celkem i líto, když vidím, že se mám o dost lépe než oni, ale každého věc, jak svůj život uchopí. Takových filmů je více, a všechny říkají v podstatě totéž. Už si nepamatuju, jestli to bylo tou trávou, nebo prostě potřebou už se odrazit ode dna a začít jinak a jinde, ale byl to skvělý večer, koukala jsem jako malá holka s otevřenou pusou a rukama na výloze, kde mají vysněné kolo, no nekecám. Hltala jsem každé slovo a taky každému slovu věřila. Cože, že se může plnit cokoliv si člověk přeje? Cože, že člověk může mít kolik peněz chce? A že může mít život snů? A dům snů? Nebo auto? Že jako může být doopravdy šťastný? V dokumentu říkali pořád dokola něco o tom, že co chceme, si do života taky přitáhneme. Samozřejmě mi hned seplo, jak fungovala veškerá moje minulost. I dobré, i špatné věci jsem si tolikrát sama představovala, až tu najednou prostě byly. Ať už šlo o byt, nebo dluh, či pozdní příchod do práce. Najednou jsem měla v rukou celý svůj život, čas se zastavil a já věděla, že zkusit to všechno ovlivnit je to nejmenší, co můžu udělat, a že nemůžu přece niz ztratit, byť by mi tohle pozitivní vnímání jen pomohlo lépe nakládat s všedními problémy, kterých jsem tehdy měla spousty. A tak jsem to od dalšího rána začala zkoušet. Nejprv to občas šlo, a občas jsem se zapomněla. Pak to šlo více, až jsem se postupem času stala opravdu pozitivním člověkem. Šťastnou holkou, která si plní vše, co ji napadne. Někdo by to čekal, někdo je brbral skeptický, ale já říkám, že to zcela jednoduše funguje. Konečně mi došlo, co nám říkají všechny ty citáty typu - přej si a celý vesmír se spojí, nebo - když se daří tak se daří, - odvážnému štěstí přeje apod. Měli byste to taky zkusit. Nic po vás vlastně nechci, jen jediné- buďte happy...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leopardí Mládě Leopardí Mládě | E-mail | Web | 14. července 2014 v 18:03 | Reagovat

Přiznávám se, že mi všichni "sluníčkoví lidé" nahání strach, i když myslím, že přesně takhle na okolí můžu působit i já samotná. Jestli pro sebe i ostatní můžu alespoň něco udělat, tak se usmát. Naučila jsem se postupem času alespoň s většinou problémů smířit, jít dál a říkat příležitostem "ano", i když zkušenost podsouvá ne. Nějak to zkrátka dopadne, když nic, alespoň budu mít o čem psát, řekla jsem si, že to udělám pro příběh.
Mimochodem, zkus knihu Tajemství.

2 Vanda Vanda | 18. července 2014 v 16:51 | Reagovat

[1]:Tajemství je přesně to, co byla moje startovací čára. Jen se směj, je to jedna z nejlepších věcí, co znám:) Díky za reakci i připojení tvých zkušeností.

3 Kelioné Kelioné | Web | 18. července 2014 v 17:50 | Reagovat

Tajemství známe snad všichni. :D Mám taky ráda Louise L. Hay a spoustu dalších.
Je to tak snadné a přitom jsem v tom pořád hledala vědu. Přitom poslední dvě slova tvého článku to vystihují... Co máš, to si přitahuješ. :)

4 Vanda Vanda | 19. července 2014 v 18:30 | Reagovat

Známe, ale spousta skeptiků to bere jako nesmysl. Což o to, každý svého štěstí strůjcem a je na každém, v čem se najde. To je to co mě na životě baví. Každý má svůj maly svět. Na ničem jiném nezáleží (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama