Na konec a na začátek

4. července 2014 v 20:28 | Šťastná Vanda
Byla to holka. Typická. Typická stěžovatelka. Holka co chodí a možná je trochu hezká a možná má pár přátel, kteří ji ovšem pozvolna opouštějí, protože si neustále stěžuje. Stěžuje si na všednost a na peníze a taky na práci. Stěžuje si na kluky i na holky. Stěžuje si na celý život. A tak má čím dál méně kamarádů, o to více pocitů osamělosti, špatnýho kluka, a nic. Říká si, že to přece nejde změnit, a že to vlastně není nic, co by nějakým způsobem ovlivnila. Odjakživa si jen ujasňovala všechny své problémy a urvzovala se v nich. Své chyby házela na druhé, její trápení bylo na světě jistě to největší a neměla čas vyslechnout druhé - přece toho měla sama tolik co říct. Jak si tak pořád libovala v tom mluvit o svých problémech ale neřešit je, přivolávala si další a další. Nemizely, neubývaly, každý den přinesl nové a nové potíže. Až jednou...se jí změnil celý život. Ale o tom příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kelioné Kelioné | Web | 18. července 2014 v 17:47 | Reagovat

To mi hodně připomíná jednu moji vlastní etapu. Škoda, že to tak dělává hodně lidí a že je tak málo těch, co zjistí, že si to dělali sami...

2 Vanda Vanda | 19. července 2014 v 18:31 | Reagovat

Je to velká škoda. Ale člověk se v téhle době naučil sebelítosti a házení chyb na druhé, dělala jsem to taky. Naštěstí jsem si to uvědomila a začala jinak a jinde. Je to hodně cenná zkušenost:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama